5 maja 2010

Dmuchawce, latawce, wiatr...

I Dziewczynka, która się nimi zachwyca. Wczoraj rano dmuchawiec zerwany przed domem pojechał z Dziewczynką do przedszkola. Dzisiaj wieczorem kolejny trafił do Zielnika Dziewczynki. A ja patrzę jak nad ogrodem wirują szaro-białe puszyste płatki. Jak do nich dołączają białe i różowe płatki z owocowych drzew. I pachnie bzem. I mai się maj.

Od Maj
Dzisiaj miałyśmy z Dziewczynką długie trudne rozmowy. Różnice charakterów. A może raczej ogromne ich podobieństwo? Na szczęście po burzy zawsze wychodzi słońce, a na małą buzię wraca uśmiech ;) Ktoś powiedział, że w życiu piękne są tylko chwile. Oby było ich jak najwięcej.
Miłego wieczoru!

10 komentarzy:

 1. Wspaniałe zdjęcie N. Puszyste płatki wyglądają bajkowo.
  Kiedyś wiele lat temu ktoś zrobił mi podobne, czarno-białe, nie tak piękne. Ale mam do niego sentyment.
  Trudne rozmowy są czasem potrzebne. Najważniejsze, że po nich wychodzi słońce, jak napisałaś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Urokliwe zdjęcie. Trzeba chyba dzieciom bańki kupować, nie rozsiewają zielska :) A zielsko do kosza...

  OdpowiedzUsuń
 3. a jak takie trudne romowy potrafia nagle zaskoczyc, calkiem niedpodziewanie... przynajmniej ja tak czuje, ze to jeszcze nie teraz powinnam sie glowic nad tymi odpowiedziami, ze na to jeszcze czas, tak mi sie wydawalo. Do wczoraj. Przed snem rozmawialismy o przyjaciolach z nowego przedszkola i 4 latek rzucil tak sobie, ze z taka dziewczynka co ma czarna skore nie bedzie sie bawil bo jej skora nie jest biala taka jak jego...! No prosze ja was! Zatkalo mnie. Na szczescie tylko na chwile, rozmawialismy dobre pol godziny o tym, ze brat ma inny kolor oczu, mama inny kolor wlosow, a kolezanka inny rodzaj skory i nie ma to znaczenia. I tak dalej i tak dalej. Ale nie wiem czy maly zrozumial. Obawiam sie, ze swoje wie :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcie..takie lekkie i ulotne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Delie, zdjęcie nie musi być doskonałe ani nawet bardzo piękne, żeby było dla wyjątkowe i ważne. Ja mam kilka takich i na pewno nie są to moje najlepsze zdjęcia. A jednak ;) Trudne rozmowy są potrzebne, ale ja je zawsze bardzo przeżywam. I N również. Ale cieszę się, że znajdujemy porozumienie. Dla mnie najważniejsze w wychowaniu dzieci jest to, żeby one zrozumiały, DLACZEGO należy postępować tak a nie inaczej.

  Lambi, bańki to zupełnie inna atrakcja ;) Też uwielbiana, ale kiedy na łąkach kwitną puszyste kwiaty, które aż proszą się, żeby je zerwać i wysłać do nieba, to jak spokojnie przejść obok takiej łąki? Zresztą wiatr i tak by zaniósł w świat ;)

  Karino, Dziewczynka jest w przedszkolu, do którego chodzą dzieci z różnych krajów i kontynentów. Ma więc na co dzień w swoim otoczeniu (od zawsze) różne kolory skóry, włosów, oczu etc. Ale pewnego dnia (a miała wówczas trzy latka) odbierałam ją z przedszkola i zostałam na chwilę, bo kończyła swój rysunek. Obok siedział piękny ciemnoskóry chłopiec, kolega N, który rysował królewnę. Oczywiście królewna była ciemnoskóra ;) I N stwierdziła, że to nie może być prawdziwa królewna, bo prawdziwe królewny mają jasną skórę! Koniec kropka. Chłopiec upierał się jednak, że jest najprawdziwsza królewna, piękna jak jego mama... Pamiętam, że wieczorem tego dnia czytałyśmy bajkę o Alladynie i księżniczce Jasmin, która nie miała wprawdzie czarnej skóry, ale zdecydowanie nie była też klasyczną europejską białą pięknością. W tym roku po takiej rozmowie zabrałabym Dziewczynkę na film "Księżniczka i żaba" :) Ale nie muszę. Dziewczynka bardzo dużo rozumie. I jest bardzo tolerancyjna. I otwarta na innych ludzi. I bardzo mnie to cieszy ;)))

  Magdaleno, Anik, dziękuję ;)

  Miłego dnia!
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio na spacerze, starałam się uzyskać podobny efekt.
  Zakończyło się na poznaniu nowych smaków przez mojego synka.
  Efekt końcowy-zdjęcia brak, zjedzony dmuchawiec;)
  P.S.
  Piękny blog.
  Nie idzie się oderwać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam mnóstwo takich zdjęć, do których wracam nie ze względu na ich urodę. Może właśnie do nich wracam najczęściej? I chyba najbardziej je lubię:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne!
  Bardzo lubię dmuchawce!

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolejne piekne zdjecie, moze to tez damy w rameczki... :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję ;)