28 kwietnia 2010

Pokój u Babci

Jest taki pokój. U Babci. W Poznaniu. Piętrowe łóżko. Na suficie małe gwiazdy, które błyszczą, kiedy gaśnie światło. Pełen różowych i fioletowych skarbów, które Babcia specjalnie z myślą o Dziewczynach kolekcjonuje.

Od A Point of View
Od A Point of View
A ja myślę, jak zaczarować dziecięce pokoje w naszym domu. Z nadejściem wiosny zamarzyłam o turkusie w pokoju Starszej Siostry, o niebieskich łódkach w pokoju Chłopca, o ścianie, na której Młodsza Siostra będzie mogła rysować kredą. I o zdjęciach, które mogłyby ożywić puste ściany. Najwyższy czas na zmiany. Wiosna jest całkiem dobrym pretekstem ;)

15 komentarzy:

 1. Nasza ubiegła wiosna przebiegała pod znakiem zaczarowania i urządzenia pokoju Synka:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ok.
  po pierwsze: babcia w Poznaniu brzmi interesująco! mieszkam nie-daleko Poznania (jednak ostatnio mi daleko - do lekarza tylko jeżdżę, mojej Jagienki).
  po drugie: moje zdjęcia ... jak widzę te Twoje piękne fotki, to mam obawy przed zamieszczaniem swoich :(
  po trzecie: ściana-tablica w pokoju! marzę o takiej w domu, dla Jagny ale ciągle spotykam się z NIE na moje pomysły (z różnych powodów) ... więdnę :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie mieć taką Babcię z takim pokojem.
  I tak... wiosna jest zdecydowanie dobrym pretekstem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam tylko fragmenty, ale to co widziałam, bardzo mi się podobało ;) Moim największym dylematem jest teraz podział dwóch pokoi między troje dzieci. Kto z kim, a kto zostaje singlem. Trudna decyzja.

  Blueberry ;)

  Magdaleno, Poznań to moje rodzinne miasto ;) A tablica w pokoju marzy mi się odkąd zobaczyłam ją na blogu Agnieszki "Nie tylko dzieciaki". Zakochałam się!
  A zdjęcia, robię ich tysiące. Wszystko z czasem przychodzi ;)

  Amarantko, cudownie mieć Bacię. Szczególnie TAKĄ ;) A wiosnę w tym roku zamierzam w pełni wykorzystać ;)))

  Miłego dnia!
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 5. To faktycznie trudna decyzja. Ale na pewno znajdziecie dobre rozwiązanie:)
  A tablica na ścianie też mi się marzyła, ale pokój jest za mały. I stanęło na takiej stojącej z Ikea:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Delie, taką stojącą już mamy, ale kiedy jedno zaczyna na niej rysować, pozostała dwójka akurat w tym samym momencie sobie o niej przypomina ;) Dlatego ściana będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Albo trzy tablice ;) Ale ściana bardziej mi się podoba. A nad ścianą marzy mi się alfabet. Ech, dużo rzeczy mi się marzy w tych dziecięcych pokojach.

  OdpowiedzUsuń
 7. oooo bardzo ciekawie brzmią te zapowiedzi wiosennych zmian;) już nie mogę się doczekać zdjęć z realizacji:)

  OdpowiedzUsuń
 8. i chyba jakaś szydełkowana kołderka się u Babci szykuje?
  :)
  E.

  OdpowiedzUsuń
 9. Libro, mam głowę pełną pomysłów, ale wszystko teraz zależy od czasu i pieniędzy ;) Na pewno część tego, co zaplanowałam, zrealizujemy. Oby jak największą!

  Enchocolatte, odwrotnie ;) Te wełniane kołderki dla lalek powstały właśnie z szydełkowej kołderki, którą Babci chciało się porozpruwać na kawałeczki ;)))

  OdpowiedzUsuń
 10. No, tak: u nas jest jeden zainteresowany:)
  Mam nadzieję, że zobaczymy jakieś skrawki pokojów, które wyczarujecie?:) Ja jestem bardzo ciekawa. I jeśli chcesz to mam całe archiwum zdjęć-inspiracji pokojów dziecięcych:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wielkopolanka, znaczy się! heh ... kto by pomyślał ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. O tak babcie potrafią cuda dla wnucząt kolekcjonować. Moja mama ma wszelkie koraliki, słoiczki po kremach w cudnych kolorach i ...same cenne cenności.
  Turkusowy pokój bomba. Ja mam zamówienie na niebieski.
  Gorące uściski dla wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 13. Delie, poproszę o wgląd do inspirującego archiwum!

  Magdaleno ;)

  Karino, o tak! Słoiczki, pudełeczka, koraliki... Znamy ;) A turkus ma być w roli dodatków. Na złamanie bieli. I nawet komponuje się z różem ;)

  Pozdrawiam,
  Ewa

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję ;)