20 maja 2010

Czarno-białe wspomnienia

Temat Barcelony wraca po raz kolejny, ale to dlatego, że co jakiś czas trafiam na zdjęcia, które odkrywam na nowo. Jak na przykład te w BW. Pamiętam starszego pana na ławce. Kadr z życia. Codzienność. Wspomnienie z porannego spaceru nadmorską promenadą, którą poza turystami wszyscy spieszyli do pracy. Nasz pierwszy dzień w tym mieście. W drodze na pierwsze barcelońskie śniadanie ;)

Od Barcelona
Od Barcelona
Zdjęcia z oknami zrobiłam wsiadając do kolejki linowej na Montjuic i nie mam pojęcia, jaki cudem wyszły prawie nieporuszone. A potem niebo nad Montjuic - piękne nawet w BW.

Od Barcelona
Od Barcelona
Od A Point of View
Panorama Barcelony z morzem w tle to widok z naszego pokoju hotelowego. W bliższej perspektywie widać stary cmentarz, który w pierwszej chwili wzięłam za małe kamieniczki.

Od Barcelona
I nasze wspólne zdjęcie z Parku Guell, który w sobotę zalała fala turystów. Chyba tylko w takiej perspektywie możliwe było ujęcie bez ludzi w tle ;)

Od Barcelona
Chłopiec spotkany w Sagrada Familia, wyraźnie znudzony tym, czym rodzice wydawali się być zafascynowani.

Od Barcelona
I kamienne krzesła z widokiem na morze. Pomysł bardzo mi się spodobał, choć wygodniejsze są chyba miękkie leżaki, które w berlińskich wspomnieniach pokazywała Delie.
Od Barcelona

I kilka innych czarno-białych wspomnień z mojego urodzinowego weekendu ;)

Od Barcelona
Od Barcelona
Od A Point of View

7 komentarzy:

 1. Te krzesła czekają, żeby ktoś na nich usiadł. Niesamowite.
  Podoba mi się zdjęcie we dwoje. Miła pamiątka.
  Mamy takie we troje z ubiegłych wakacji. Bardzo je lubię.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne te czarno-białe chwile uchwycone w Barcelonie....niezwykłe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. czy czerń to kolor? a biel?
  bo te zdjęcia są kolorowe bardzo... kolorowe tym wszystkim, co płynie wewnętrznym nurtem wspomnień. Tym wszystkim co, paradoksalnie, ta dwubarwna asceza wydobywa i podkreśla.
  Bardzo je lubię

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne zdjecia, inaczej pokazuja miasto i schwytane chwile przez Ciebie... Wasze wspolne zdjecie super... :-) M

  OdpowiedzUsuń
 5. genialne foty! z zapartym tchem sledzę Twoje obrazki z Barcelony! :) pzdr Kaśka.
  P.S. A to, że blog bardzo mi się podoba, chyba juz pisałam... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Delie, marzy mi się takie zdjęcie całej naszej piątki. Szczególnie wieczorem, kiedy cienie są tajemnicze i dłuuugie ;)

  Anik, Paula, dziękuję!

  Cardoso, dla mnie fotografia czarno-biała to przede wszystkim wszelkie odcienie szarości, które bardzo lubię. I kontrast. I gra światła.

  Mamsan, wybierając się do Barcelony, myślałam wyłącznie o kolorach. Nie sądziłam, że przywiozę choć jedno zdjęcie w BW. I wszystko się zmieniło, kiedy zaczęłam przeglądać fotografie na komputerze ;)

  Katarzyno, to chyba koniec Barcelony. Myślałam, że macie już dosyć hiszpańskich wątków na tym blogu ;))) Zostały jeszcze pojedyncze kolorowe wspomnienia, ale na pewno nie na osobny post ;) Pewnie wrzucę przy tematycznej okazji.

  Pozdrawiam!
  Ewa

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję ;)