3 sierpnia 2010

Oczekiwanie. Tęsknota. I uliczka targowa w Heraklionie.

Czekamy na odpowiedź w sprawie przedszkola dla Młodszej Siostry. Nie ma już miejsc, ale może - jakimś cudem - jeszcze jedno się znajdzie. Cuda się zdarzają, więc mam nadzieję. Trzymajcie kciuki! Przydadzą się wszelkie zaklęcia ;)

Dzisiaj tęsknie za Młodszą Siostrą, która tydzień temu została u Dziadków. I która dzisiaj właśnie wyjeżdża z Dziadkami nad morze. A ja jestem taka niecierpliwa. Tak bardzo chciałabym, żeby już była przy mnie. Tak bardzo chciałabym Ją teraz wziąć w ramiona i mocno przytulić. Małe wielkie tęsknoty za naszą wspólną codziennością.

Przeglądam nasze wakacyjne zdjęcia. I tyle wspomnień wraca. Tyle kolorów. Tyle ciepła i radości. Jak dobrze, że ktoś wymyślił wakacje ;)
Dzisiaj kilka zdjęć z ulicy targowej w Heraklionie. Miasto, do którego wybraliśmy się na spacer i które urzekło mnie swoim spokojem. Chodząc tamtejszymi uliczkami odnosiło się wrażenie, że czas płynie wolniej, że nikt się nie spieszy. Niewiele zwiedziliśmy, ale bardzo spodobała mi się handlowa wąska uliczka, na której można było kupić wszystko - od drobnych pamiątek, przez wyposażenie domów, po greckie smakołyki włącznie. Żałuję tylko, że nie udało mi się sfotografować żadnego z małych sklepików, w których sprzedawano różne gatunki serów. Wyglądało to obłędnie!

Od Lipiec

Ślimaki uwielbiam, ale nigdy sama nie przyrządzałam. I nie wiem, czy kiedyś się doważę ;) Podobnie jest z żabimi udkami, ale tych na targu nie było.
Od Lipiec
Od Lipiec

Tą fasolą zajadałam się codziennie - jest miękka, delikatna, trochę słodka i doskonale komponowała się z wszelkimi pomidorowymi dodatkami. A wygląda naprawdę niepozornie ;)
Od Lipiec

I figi. Świeże, soczyste, słodkie! Na drzewach figowych jeszcze niedojrzałe, ale te na targu były naprawdę wyśmienite.
Od Lipiec
Od Lipiec
Od Lipiec
Od Lipiec
Od Lipiec
Od Lipiec

Młodsza Siostra zatrzymała się przy kolorowych zwierzątkach z materiału, które dzwoniły maleńkimi starymi dzwoneczkami przy każdym większym podmuchu wiatru. Mi też się spodobały i szkoda, że żadne z nich nie przyjechało z nami do Polski.
Od Lipiec
Od Lipiec
Od Lipiec

10 komentarzy:

 1. Cudeńka Ewo!

  Lubię spacerować po takich miejscach, a od kupowania wolę robienie zdjęć:) Może dlatego tak mało przywożę pamiątek z wakacji:)

  Trzymam kciuki za przedszkole!:)

  PS Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Jak dobrze, że ktoś wymyślił wakacje", o tak nic dodać, nic ująć. Ewo, samo patrzenie na te zdjęcia relaksuje. A targi są moim zdaniem takim obrazem kraju, zwyczajów, smaków w soczewce, atmosfera, zapachy, kolory, ludzie. Dlatego je tak bardzo lubię:)

  P.S. Na pewno znajdzie się jeszcze jedno miejsce:)

  OdpowiedzUsuń
 3. chciałabym kiedyś na chwilę znaleźc się w takim miejscu, chocby najmniejszą.

  OdpowiedzUsuń
 4. zdjęcia przepiękne, chciałoby się wyciągnąć rękę i pochwycić te wszystkie smakołyki...to takie fotograficzne 3D...Mój synek, dziwnym zbiegiem okoliczności też jest u dziadków i też chciałabym już mieć go przy sobie...codzienne telefony i rozplywające się w słuchawce głosy nie zastąpią codziennej bliskości...dziwny ten zbieg okoliczności ale na jego okoliczność musiałam znowu się tutaj chwilkę rozpisać...pozdrawiam Cię, Ewa

  OdpowiedzUsuń
 5. wszystko jest takie niesamowite. mnóstwo kolorów, smaków i zapachów. musiało być cudnie (:

  OdpowiedzUsuń
 6. Delie, ja też zdecydowanie wolę robić zdjęcia niż kupować. Choć zdarza mi się stracić głowę dla jakiegoś drobiazgu ;)

  Patrycjo, targi to poznawanie kultury danego kraju od kuchni. Pełno tam smaków, zapachów i przedmiotów, których często nie można spotkać nigdzie indziej. I za to je tak lubię. I dlatego szukam ich w każdym odwiedzanym mieście. Niestety nie trafiłam na targ w Barcelonie, czego bardzo żałuję!

  Asiejo, mam nadzieję, że Twoje marzenie się spełni ;)

  Ewo, Młodsza Siostra niestety nie chce z nami rozmawiać przez telefon, ale całymi dniami śpiewa i tańczy ;) Chyba jest szczęśliwa. Dogadujemy się za pośrednictwem Dziadków, ale tęsknię ogromnie.

  Mruczanki, było cudownie!

  Miego wieczoru,
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 7. Czaruje mocno aby sie marzenia spelnily...! i tez bardzo sie ciesze, ze ktos wymyslil wakacje, bez nich byloby tak smutno... M

  OdpowiedzUsuń
 8. jak ja bym chciała lubić wakacje, ale tak się ostatnio składa, że ich nie znoszę. Niech się to zmieni ... chcę mieć miłe wspomnienia ...
  Wasze wakacje bardzo kolorowe ...

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam targi...!!! Twój jest przepiękny:)
  Niechaj będzie to miejsce w przedszkolu..., niech będzie...
  Pozdrawiam Cię, Ewo, serdecznie i zawsze z radością do Ciebie zaglądam:)

  www.kuchniapelnasmakow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Mamsan, mogłabym mieć wakacje cztery razy w roku ;) Gdybym tylko mogła.

  Magdaleno, my też długo nie mieliśmy wakacji, ale po burzy zawsze wychodzi słońce. I cieszy wtedy podwójnie ;)

  Ewalajno, miejsce się znalazło. Cudem! A targi - szukam ich wszędzie. I cieszę się, że tyle jeszcze przede mną miejsc do odkrycia ;)

  Ewa

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję ;)