16 czerwca 2011

Smak czereśni.

Od Czerwiec 2011
Kiedy w domu pojawiają się czereśnie, na dziecięcych uszach pojawiają się czereśniowe kolczyki. Nie znam domu, w którym byłoby inaczej :) To jedno z ulubionych wspomnień mojego dzieciństwa. A obok niego kolejne. Siedzimy z Mamą w kuchni, w samych fartuszkach, w kałużach czerwonego soku i drylujemy czereśnie agrafkami ;) Nie mieliśmy w domu drylownicy, a nasza piwnica zawsze była pełna słoików z kompotami, konfiturami, dżemami i ogórkami, które przez całą zimę przypominały nam smaki lata. Wszystko pyszne i wszystko bardzo eko. Dzisiaj moje Dzieci biegają w owocowych kolczykach, a agrafki leżą w pudełeczku z przyborami do szycia. Zapomniane. Każdego roku obiecuję sobie, że postawię na swoich półkach czereśniowe słoiki, a potem lato przebiega obok mnie zbyt szybko... Może za rok. Lub dwa. Wierzę mocno, że nadejdzie taki czerwiec, kiedy usiądziemy z Dziewczynkami w kuchni, w fartuszkach i z agrafkami w dłoniach. Kiedy będziemy drylować kilogramy czereśni, śmiać się, rozmawiać i chować nasze lato słoików ;)

Młodsza Siostra biegała wczoraj bez fartuszka, za to w owocowej biżuterii. Jestem więcej niż pewna, że czuła się ubrana :)

Od Czerwiec 2011
Od Czerwiec 2011
I Starsza Siostra, która chwilę później upiekła (z moją małą pomocą) coś pysznego, czym się za niedługo z Wami podzielę. Kolejny smak lata ;)
Od Czerwiec 2011
Od Czerwiec 2011

13 komentarzy:

 1. Nie mieć zdjęcia w czereśniowych kolczykach? Nie uchodzi:) Nawet ja mam takie - zrobione przez Chłopca:)
  Kompoty moi rodzice robią w ilościach hurtowych - nawet się nie łudzę, że ja sama je będę robić w najbliższym czasie:)
  Śliczna ta kratka zielona:)

  OdpowiedzUsuń
 2. podziwiam Pani zdjecia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Drylowanie agrafką - takiej metody nie znałam;-), pyszny kolor tych Waszych czereśni, muszą być niesamowicie słodkie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja też biega w kolczykach z czereśni, tak jak ja przed laty;) Piękne zdjęcia, czereśnie to chyba najbardziej fotogeniczne owoce na świecie:))

  OdpowiedzUsuń
 5. No ba! Kolczyki z czereśni obowiązkowo :-)

  Przetwory? Moja Mama jest specjalistką... Ja, jak do tej pory, bywam jedynie 'siłą roboczą' ;-) Raz jeden zrobiłam samodzielnie powidła, a tak to dryluję, kroję, mieszam... I zabieram słoiki do siebie!
  My agrafki nie używałyśmy - trzonek łyżeczki do herbaty ;-) A drylownica była, ale do bani - co któraś wiśnia czy czereśnia wpadała z pestką :-(

  OdpowiedzUsuń
 6. Czereśniowa biżuteria - klasyka ;) Mam gdzieś wakacyjne slajdy (z wczesnych lat 70tych :D) z moimi portretami, z bordowymi koralami przy uchu, autorstwa mojej babci.
  Zdjęcia jak zawsze urocze. I świetna fryzurka Młodszej Ś.

  OdpowiedzUsuń
 7. tak, kolczyki wiśniowe i czereśniowe a do tego "noski" z jakiegoś zielonego drzewka :)), śliczne zdjęcia
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Siostry obwieszają kolczykami czereśniowymi tatę i dziadka również. I nie wiem, czy wiesz, ale najsmaczniejsze to te właśnie łączone w pary, kolczykowe. Innych siostry nie jedzą :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem uzależniona od Twojego bloga i od Twoich zdjęć... po uruchomieniu komputera najpierw zaglądam tu, a dopiero później sprawdzam prywatną pocztę :-)

  Mam nadzieję, ze jeszcze długo nie bedę sie chciała leczyć...
  Pozdrawiam serdecznie
  Kaśka

  OdpowiedzUsuń
 10. Czereśniowe kolczyki to i moje wspomnienie.
  Ciekawa jestem co upiekła Starsza Siostra ;).

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam czeresnie i czekam na to cos pysznego, swiezo upieczonego... :-) Milego dnia. M

  OdpowiedzUsuń
 12. my też drylujemy agrafkami, pewnie za niedługo moja mama zaprosi nas na wspólne drylowanie wiśni!
  sliczna kratka, tak fajnie komponuje się z czereśniami! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Tez miałam takie kolczyki ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję ;)