27 grudnia 2009

Mały Odkrywca

Dzieci to mali odkrywcy. NJ jest ciekawy wszystkiego, bardziej niż Dziewczyny w jego wieku. Zagląda we wszystkie zakamarki i wszystkim się interesuje. Kable, przewody, piloty do telewizora, miotła, szufelka, mop, szafki, szuflady, szufladki, mogłabym długo wymieniać. Zastanawiam się, gdzie stawiać granice, mądrze, dobrze, żeby nie pozbawić go tej dziecięcej ciekawości, a jednocześnie nie pozwolić zrobić z domu pobojowiska ;) W sprawie kabli i przewodów kwestie bezpieczeństwa rozwiązały sprawę. Miotła, szufelka i mop są dozwolone - oby jak najdłużej zostało mu takie zamiłowanie do sprzątania :) Pilot jeden  został poświęcony. Wyjęliśmy baterie, ale chyba NJ zaczyna rozumieć, że nastąpiło małe oszustwo. Zostają jeszcze szafki i szuflady. Staram się być stanowcza - płacz, łzy, rozpacz, jakiej się nie spodziewałam. Poszliśmy na kompromis - do zabawek dołączyły dwie plastikowe miski i drewniana łyżka. Duża :) Łzy osuszone, uśmiech wrócił na małą buzię. Patrzę jak zrobił z moich kuchennych akcesoriów perkusję i zastanawiam się, po co te wszystkie zabawki w jego pokoju?


3 komentarze:

 1. mój dwuletni synek też sobie nieźle poczyna. zestaw rozrywkowy mniej więcej ten sam co u NJ. do tego dochodzi szczotka do muszli klozetowej - idealna do czyszczenia ścian i podłogi. moje kremy i tusze do rzęs - oczywiście do malowania wszelkich powierzchni oraz mikser - jako samochód terenowy. kuchnia jest open space no więc dziecko mamy totalny open space i dogodnym dostępem do gładko otwierających się szuflad, z których robi czasem dla mnie tor przeszkód - gdy wysunie wszystkie naraz między ścianą a wyspą. :)
  i tak to już jest! trzeba to po prostu przeżyć.
  pozdrawiam,
  E.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Ja nie jestem taka wyrozumiała ;) Do moich kosmetyków nawet Dziewczyny dostępu nie mają. Szafy i szuflady mają dostęp kontrolowany, łazienki raczej zamykam przed Dziećmi. Ale gdybym całą trójkę na wolność wypuściła, mogłabym rzucić pracę i zająć się wyłącznie sprzątaniem :)
  Pozdrawiam!
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Your style is so unique compared to other people
  I have read stuff from. Many thanks for posting when you have the opportunity, Guess I will
  just book mark this blog.
  My site - Ubezpieczenia

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję ;)