11 lipca 2011

Nie pożegnałam się z Wami przed wakacjami. Nie zdążyłam. Nie życzyłam Wam udanych urlopów, ciepłych i pełnych słońca. Nie napisałam ani słowa o tym, jak wspaniale Starsza Siostra zakończyła swój pierwszy rok w szkole i o zmianach, które po raz kolejny przed nami. Mam nadzieję, że choć część z tych rzeczy uda mi się nadrobić. Mam nadzieję, że początek Waszych wakacji był taki, jaki sobie wymarzyliście i że kolejne tygodnie tego lata będą jeszcze wspanialsze. Mam nadzieję, że uda mi się pozbierać myśli, a potem ubrać je w słowa i fotografie tak, aby zabrać Was w małą podróż po toskańskich miasteczkach. Na kilka spacerów wąskimi włoskimi uliczkami, które toną w słońcu, a czasami giną w cieniu i zawsze, niezmiennie zachwycają. Przywiozłam ze sobą wspomnienia obrazów, smaków i zapachów. Ciepłego wiatru, zamglonych poranków i wieczorów na małym placyku, który znajdował się przed naszym domem. Była tam jedyna w miasteczku restauracja, a my często bywaliśmy jej jedynymi klientami, kiedy nadchodziła pora kolacji. Siadaliśmy wówczas przy długim stole i gubiliśmy się w rozmowach przy włoskim winie. Nasze Dzieci gubiły się w wąskich uliczkach, aby chwilę później wrócić z czarnymi, bosymi stopami i najpiękniejszymi uśmiechami, jakie ostatnio gościły na ich małych twarzach. Wakacyjna pełnia szczęścia ;)

Od Toskania 2011
Wróciliśmy dzisiaj wieczorem. Zmęczeni długą drogą, ale szczęśliwi. To były wakacje, o których marzyłam. W miejscu, które od dawna chciałam zobaczyć. Wspaniałe dwa tygodnie pod słońcem Toskanii. Do niezapomnienia. I do powtórzenia ;)

Przede mną trudny tydzień. Powrót do codzienności bardziej zabieganej niż zwykle. Kolejna zmiana i kolejna przeprowadzka. Za tydzień będę piła poranną kawę w nowym domu ;) Trochę dalej od miasta, za to blisko Przyjaciół. Z widokiem na zachód słońca i pola po horyzont.

Udanego tygodnia Wam życzę!

22 komentarze:

 1. Ewo, witaj z powrotem! :)
  Powodzenia w zabieganym tygodniu i pysznej kawy w nowym Domu Ci życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpoczywajcie... A później czekam na relację:). To musiał być piękny urlop...
  Siły na tę kolejną przeprowadzkę... O, i tak, jak mówi Agnieszka, pysznej kawy w nowym:)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie mogę się doczekać tych relacji z wakacji ;)
  przeprowadzka? Nieźle!. Ja czekam też, do końca roku :))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj czekałam na tę Toskanię Waszymi oczyma, odkąd tylko napisaliście, że jedziecie, nie mogę się doczekać dalszych relacji, które pozwolą mi tam powrócić - choćby wirtualnie :-). A zahaczyliście może o Pitigliano?

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że wakacje Wam się udały! I czekam na więcej zdjęć, bo zdjęcie otwierające Toskańską relację wiele obiecuje :) Lubię takie stoły spontanicznie stojące na placach i ulicach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. z utęsknieniem czekam na zdjęcia i zapiski - robisz to w taki sposób że jeśli nie ma Ciebie przez dłuższy czas to się tęskni :)
  moje wakacje mineły :( ale były przecudowne - w mojej ukochanej Francji :)
  kolejna przeprowadzka podziwiam bo ja jestem strasznie stacionarna i mało odważna
  spokojnego dochodzenia do codzienności i samych przyjemnosci a dzieciom dalszych wakacyjnych radości

  OdpowiedzUsuń
 7. Ewo jesteś. Jesteście!
  Czekam z niecierpliwością na zdjęcia i Twoje piękne słowa...

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten stół będzie mi się śnił po nocach:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ewa, witaj! :)
  To zdjęcie jest piękne. Narobiło apetytu na kolejne! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Witaj Ewo. Tęskniłam :)
  Życzę Ci siły na ten tydzień i pysznej kawy w nowym domu. A tych widoków na zachód słońca i pól po horyzont to już zazdroszczę, tak pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten stół jest naprawdę?
  Życzę przyjaciół po horyzont!:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Cichutko zazdroszczę... :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. wow! rzeczywiście duże zmiany! dobrze, że wakacje się udały, cudownie jest nabrać oddechu przed..:)
  uściski!
  J.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ewo! Tyle się u Ciebie dzieje. Kolejna przeprowadzka. Podziwiam za odwagę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zapowiada się ciekawie.Gdzie znaleźliście takie spokojne miejsce we Włoszech? Wszędzie , aż roi się od turystów.A sprawy codzienne na pewno szybko i pozytywnie się ułożą. Głowa do góry! Czekam na ciąg dalszy ! Pozdrowienia , Essi

  OdpowiedzUsuń
 16. Ewunia, a lodówka już jest?
  Zdjęcie cudne. Ja tak nie umiem :-( Ale niedługo się poduczę. W nowym domu :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dziękuję za życzenia ;) Toskania na dobre zagościła w moim sercu. Z pewnością ta kiedyś wrócimy, bo wiele jeszcze miejsc zostało przez nas nieodkrytych. Może nawet w to samo miejsce? Bo było wyjątkowe i magiczne. Ale o tym za chwilę. Obiecuję ;)
  A dzisiaj już dobrej nocy Wam życzę!

  OdpowiedzUsuń
 18. o Toskanii nasłuchałam się od mojego kolegi bardzo dużo dobrego...przy każdej mojej wizycie u niego, zawsze mi o niej opowiada. To podobno taka włoska Prowansja - bardzo chciałabym tam kiedyś podjechać bo tego regionu jeszcze nie widziałam. A co do przeprowadzki - Ewuś, znowu zmiany ? Fajnie i nie fajnie, z pewnością ruchliwie ;-))
  pozdrawiam, ewa

  OdpowiedzUsuń
 19. hi my dear!
  this picture is amazing, i can feel the real atmosphere of this.. it seems to be a really nice place!

  OdpowiedzUsuń
 20. I don't understand Polish, but I simply LOVE the pictures!
  All the best from your neighbour from Lithuania,
  Ieva

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję ;)